czwartek, 26 grudnia 2013

Wyniki konkursu świątecznego


Tematem konkursu było napisać historyjkę o pierwszym spotkaniu kota ze świętami. Wygrała opowieść Nevady CatLover:

Nevada - błękitnooka kotka spoglądała z zaciekawieniem na gwiazdy. Były trochę inne niż zwykle - świeciły jakby jaśniej. Spojrzała w stronę świątecznej choinki. Był to młody, dorodny świerk (i bardzo kłujący, nie można więc było na niego skakać). A pod nim prezenty. Ciekawe, czy jemu ktoś coś dał. Słychać było świąteczne kolędy - jakże piękny nastrój panował w domu! Nikogo nie było w domu, byli na zakupach. Z przymrużonymi oczyma zaczęła bez wstydu pomiaukiwać w rytm kolędy "Cicha noc", właśnie lecącej w radiu. Jakiś dachowiec, buras za oknem (czytaj: burak na zewnątrz) zaczął rechotać. Niech się śmieje - Nevada poszła do kuchni. Mmm, rybka. Karp. Z uśmiechem zaczęła go jeść.
Nie minęła godzina, gdy drzwi otworzyły się z hukiem i stanęli w nich pozostali domownicy. Zastała oburzenie na ich twarzach. Spojrzała na siebie - cała w tłuszczu! Na talerzu! Neva zaczęła coś burczeć pod nosem i - urażona - poszła do pudła. 
To nie był najlepszy początek świąt...

Autorka zwycięskiej opowieści zostanie nagrodzona dyplomem (zrobionym w GIMP-ie) oraz możliwością MIESIĘCZNEGO PROWADZENIA KK WRAZ ZE MNĄ. Brawo! :)

1 komentarz: