niedziela, 22 grudnia 2013

Tresura: Jak zrozumieć kota?

Dzisiaj wyjątkowo ciekawy post  - jak zrozumieć kocie sygnały?


1. Ocieranie się o sprzęty w mieszkaniu  albo o ciebie – kot wcale nie domaga się głaskania, ani przytulania. On po prostu daje ci do zrozumienia, że to jest teren, na którym niepodzielnie rządzi.

2. Znaczenie zapachem moczu miejsc na podwórku – kot określa granice swego “państwa”. Inni przedstawiciele tego gatunku powinni przecież wiedzieć, kto tak naprawdę w nim panuje i do kogo należą okoliczne kocie damy. Z konkurentami stoczy niejedną walkę o kocią miss, aż do pełnego zwycięstwa.

3. Ocieranie się, delikatne głaskanie pazurkami twoich rąk, wylegiwanie się na twoich kolanach, trącanie pyszczkiem – kot pokazuje, że cię lubi, chce się z tobą pobawić, w tej chwili domaga się pieszczot, przytulenia i pogłaskania.

4. Miauczenie, ocieranie się o ciebie, wędrówka do miejsca, w którym zazwyczaj jada – kot jest głodny, prosi cię o jedzenie.

5. Wyprostowany ogon, napuszona sierść – kot jest podniecony, nawet na widok ulubionej potrawy.

6. Energiczne machanie ogonem – kot jest zły.

7. Wyprężony grzbiet, otwarty pyszczek, ukazane zęby – twój kot wypatrzył ofiarę, szykuje się do ataku.

8. Załatwia swoje potrzeby na twoim ulubionym fotelu – obraził się na ciebie, mści się za skarcenie.

Miauknięciem, ciałem, dotykiem, zapachem koty przekazują nam mnóstwo sygnałów. Wystarczy tylko obserwować swojego pupila, żeby zrozumieć co ma nam do powiedzenia.

4 komentarze:

 1. Bardzo przydatny post, dzięki tobie rozumiem już o co chodzi mojemu kotu ;) Zrób jeszcze wpis o tym jak kot ma rozumieć człowieka. xp

  OdpowiedzUsuń
 2. Już kumam o co biega xq Myślałam że walenie ogonem oznacza radość, heh...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz, źle myślałaś ;P
   PS. Anonimowi, podpisujcie się, albo załóżcie konto Google, proszę was:)

   Usuń