sobota, 14 grudnia 2013

Tresura: Jak nauczyć kota pływać?

Mądre, czy też nie - na kocie pływanie jest sposób.
Autorką poniższych porad jest lenka, specjalista Tipy.pl. 

Wbrew powszechnemu przekonaniu, niektóre koty zafascynowane są wodą i z chęcią do niej się garną. Nie ma znaczenia, czy jest to woda kapiąca z kranu, czy woda znajdująca się w misce. Wiadomo bowiem, że koty w obliczu zagrożenia potrafią pływać. Jednak niektóre koty bardzo lubią korzystać z kąpieli w wodzie, zwłaszcza w upalne dni. Jeśli chcesz nauczyć swojego kota pływać, upewnij się, że jest lubi wodę. Jeśli bowiem twój kot będzie bał się wody, z pewnością uzyskasz efekt przeciwny do zamierzonego.


Krok 1: Na początek upewnij się, że woda ma odpowiednią temperaturę. Jeśli będzie zbyt zimna, twój kot z pewnością zniechęci się do kąpieli. Sprawdź również czy temperatura w pomieszczeniu jest odpowiednia. Nie chcesz przecież by twój kot prosto z ciepłej kąpieli wyszedł do zimnego pokoju. Oczywiście nie należy dodawać do wody płynu do kąpieli, ani żadnych innych pachnących kosmetyków. Po kąpieli dokładnie osusz swojego kota.

Krok 2: Napełnij wannę letnią wodą na głębokość kilku centymetrów. Delikatnie, powoli i ostrożnie obniż kota tak, by dotknął łapkami wody, a następnie postaw go w wannie. Zachęć go do spaceru w wodzie, zachowaj ostrożność i uważaj, by twój kot nie stracił równowagi.

Krok 3: Przez cały czas mów do swojego pupila, chwal go i podawaj mu smakołyki.

Krok 4: Wyjmij kota z wanny i dokładnie osusz jego futerko. Pamiętaj, że kot przez cały czas powinien czuć ciepło twojego dotyku. Jeśli wypuścisz kota, którego futro nie będzie do końca wysuszone, może on złapać przeziębienie.

Czy wasz kot już pływa? ;)

2 komentarze:

  1. Mój chyba nie będzie pływał, ale kapiącą z kranu wodę uwielbia ;)

    OdpowiedzUsuń